Aktuality
Ligový pohár

9.7.2024 15:29 | Bernard Vladimír | Přečteno: 125×

Info k rozlosování

Stejně jako v předchozích ročnících se všechna družstva naší oblasti zaplacením startovného do Hlavní ligové soutěže (HLS) automaticky a BEZPLATNĚ zaregistrovala i do Ligového poháru (LPU).

Hrací systém, postupový klíč a odměny

Kategorie AA+

  • družstva Superligy, Extraligy a B lig HLS hrají od počátku v rámci celého kraje (jih a sever společně)
  • hrací model: jednostranný KO systém (tzn. 1 prohra = vyřazení), hra 501 DO v utkáních jednotlivců a prvních dvojicích + Cricket Cut Throat Liga ve druhých dvojicích
  • termíny kol: soboty 12. října, 30. listopadu, 25. ledna a 1. března vždy od 16 hodin (viz odkaz na konci tohoto odstavce)
  • losování kol: pondělky 19. srpna, 14. října, 2. prosince a 27. ledna vždy ve 14 hodin na sekretariátu KHK-J v Hradci Králové
  • do hracího plánu se nenasazuje a losuje se každé kolo samostatně (tzn., že žádné družstvo v případě vítězství v daném kole nezná soupeře pro kolo následující)
  • postup do celostátního Velkého finále LPU si zajistí nejlepší 3 družstva (vítězové posledního 4. krajského kola)
  • postupující / účastníci celostátního Velkého finále LPU obdrží příspěvek na dopravu 1000 Kč
  • HRACÍ PLÁN SOUTĚŽE
  • LPU KHKJIh  kat.AA+ 2024/2025

    1. Truhles HK (A.liga)
    2. Black Sheep HK (A.liga)
    3. Chudeřičtí Mimoni (A.liga)
    4. Kocouři HK (A.liga)
    5. No Commen HK (A.liga)
    6. Pivaři Habřina (A.liga)
    7. The Badgers Kostelec n/O (A.liga)
    8. Úletáři HK (A.liga)
    9. Zippo Team Štít (A.liga)
    10. Bubo HK (B.liga)
    11. DC Kobylice A (B.liga)
    12. DC NO Score Kosice (B.liga)
    13. Dobřeňáci Dobřenice (B.liga)
    14. Hradečáci HK (B.liga)
    15. Monsters Habřina (B.liga)
    16. Rychtáři Štít (B.liga)
    17. Biřička (B.liga)

Kategorie C+

  • družstva C a D lig HLS hrají základní fázi v rámci své oblasti kraje (jih a sever odděleně) s postupem do krajského finále (společného)
  • základní fáze
    • hrací model obou skupin: oboustranný DKO systém (tzn. 2 prohry = vyřazení), hra 301 DO v utkáních jednotlivců a prvních dvojicích + Cricket Cut Throat Liga ve druhých dvojicích
    • termíny základních kol skupiny jih: budou uveřejněny v průběhu srpna
    • termíny základních kol skupiny sever: neděle 15. září, 27. října, 15. prosince, 23. února, start vždy dle hracího času domácího týmu (konkrétněji viz odkaz na konci tohoto odstavce)
    • losování úvodních kol proběhlo společně s losováním Hlavní ligové soutěže, do hracího plánu se nenasazovalo
    • postup do krajského finále si zajistí nejlepší 4 družstva každé základní skupiny (tzn. ze skupiny jih 4, ze skupiny sever 4)
    • HRACÍ PLÁN SKUPINA SEVER / SKUPINA JIH (bude uveřejněn v průběhu srpna)
  • krajské finále
    • hrací model: jednostranný KO systém (tzn. 1 prohra = vyřazení) včetně utkání o bronz, hra 301 DO v utkáních jednotlivců a prvních dvojicích + Cricket Cut Throat Liga ve druhých dvojicích
    • způsob nasazení do KO pavouka: pozice 1 a 2 = losem týmy z pravé strany základní skupiny jih, pozice 3 a 4 = losem týmy z pravé strany základní skupiny sever, pozice 5 a 6 = losem týmy z levé strany základní skupiny jih, pozice 7 a 8 = losem týmy z levé strany základní skupiny sever, losování v místě konání krajského finále 30 minut před jeho startem
    • termín krajského finále: pátek 11. dubna od 16:30 na neutrální půdě v Důstojnické besedě Jaroměř
    • postup do celostátního Velkého finále LPU si zajistí nejlepší 3 družstva krajského finále
    • medailisté obdrží trofeje a všechna ve finále startující družstva finanční odměny (ty budou uveřejněny společně s odměnami za HLS)
    • postupující / účastníci celostátního Velkého finále LPU obdrží příspěvek na dopravu 500 Kč
    • HRACÍ PLÁN FINÁLE

Další důležitá pravidla soutěže

(kompletní znění viz Sportovní pravidla UŠO pro soutěže družstev bod R. Ligový pohár UŠO družstev)

  • Pro utkání LPU platí aktuální soupiska družstva HLS (s omezením následujícího bodu).
  • Hostování v utkáních LPU včetně celostátního Velkého finále není povoleno. Hráč, který hostuje nemůže nastoupit v pohárovém kole ani za mateřské družstvo a ani za družstvo ve kterém hostuje.
  • Výhodu domácího prostředí má automaticky tým hrající nižší ligovou soutěž. V případě, že jsou oba týmy ze stejné ligové úrovně je domácím týmem ten, který v předchozích kolech byl vícekrát host, respektive méněkrát domácí (na volný los je nahlíženo jako na domácí prostředí). Pokud i v tomto případě dojde ke shodě určí domácího los.
  • V případě kolize více zápasů na jednom hracím místě ve stejný termín může sekretariát stanovit u daných kolizních utkáních jiný náhradní termín než je řádný (vypsaný pro danou kategorii).
  • Závěrečné krajské finále kategorie C+ se hraje na neutrální půdě (viz info výše) utkání prvního kola na 2 terčích současně, následující kola na 4 terčích současně.
  • Domácí tým je v těchto případech určen před startem každého utkání rozhozem na střed, který provedou kapitány vybraní zástupci.
  • Pro LPU platí naprosto stejná pravidla a vypsaná doplnění (platná pro naší oblast) jako pro HLS = například: povinnost domácího týmu nahlásit výsledek, postup při podání žádosti o změnu termínu utkání, tresty a sankce za kontumace atd.

Zápis z utkání

Zápis z utkání LPU ke stažení (pozor: každá kategorie má jiný/vlastní).

© 2005-2024 Unie šipkových organizací | Designed by © 2014 Petr Gondek | Developed by © 2005-2024 Ing. Martin Lenz
Webmaster | Data dodává systém Leguan © 2002-2024 | Poslední synchronizace: 15.7.2024 19:48
Provoz & Upgrade Insion.cz WebDevelopement

Vytištěno z © 2005-2024 Unie šipkových organizací dne 15.7.2024 20:02:59
Provoz & Upgrade Insion.cz WebDevelopement